درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

مشاوره رایگان لیزر درمانی

عوارض زگیل تناسلی در صورت عدم درمان به موقع

عوارض زگیل تناسلی

هر بیماری علاوه بر نشانه ها و علامتی که دارد, در صورت عدم درمان به موقع شاهد عوارضی از آن خواهیم بود که کل سیستم بدنتان را درگیر خواهد و حتی می تواند باعث اختلال در زندگی و فعالیت های روزانه‌تان شود.

زگیل تناسلی نیز اگر به موقع درمان نشود عوارض طاقت فرسایی را ممکن است به وجود بیاورد ، از عوارض آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سرطان از مهمترین عوارض زگیل تناسلی

در صورت ابتلا به زگیل تناسلی و عدم به موقع درمان ممکن است شاهد سرطان های مختلف از جمله سرطان دهانه رحم و واژن ، سرطان واژن ، سرطان مقعد و سرطان آلت تناسلی باشید که جز خطرناک ترین عوارض زگیل است.

سرطان دهان ، زبان و حنجره

در صورت داشتن رابطه جنسی دهانی با فرد مبتلا به زگیل این عارضه در دهان شما نمایان خواهد داشت  علاوه بر ظاهر زننده باعث ایجاد سرطان دهان ، زبان و حنجره می‌شود.

دیسپلازی دهانه رحم

دیسپلازی دهانه رحم همان تغییرات غیرطبیعی در سلول‌های دهانه رحم است. دیسپلازیای دهانه رحم سرطان نیست یک تغییر پیش سرطانی است که در صورت عدم درمان ممکن است به سرطان تبدیل شود. دیسپلازی دهانه رحم از عوارض مهم زگیل تناسلی است.

خونریزی حین یا بعد از رابطه جنسی

کسانی دچار زگیل تناسلی در ناحیه واژن یا در آلت تناسلی خود باشند حین رابطه و یا بعد از آن شاهد خونریزی خواهند بود.

انسداد مجاری ادرار از عوارض زگیل تناسلی

اگر زگیل در ناحیه مجاری ادراری فرد ایجاد شود باعث انسداد مجاری ادرار خواهد شد که انسداد آن باعث بسته شدن یک یا هر دو لوله‌ای (حالب) است که ادرار را از کلیه به مثانه انتقال می‌دهند و باعث جلوگیری از دفع ادرار میشود.

مشکل در دوران بارداری و زایمان

در دوران بارداری زگیل ها می توانند بزرگ شوند و ادرار کردن مادر را دشوار کند زگیل های بزرگ زایمان را سخت کرده زیرا زگیل روی دیواره واژن می تواند از کشش بافت های واژن در هنگام زایمان جلوگیری کند و زگیل های بزرگ روی فرج یا واژن ممکن است در هنگام زایمان دچار خونریزی شوند.

انتقال زگیل از مادر به نوزاد

به ندرت نوزادی که از مادری مبتلا به زگیل تناسلی متولد می شود دارای آلودگی در حلق و حنجره خواهند بود ممکن است نوزاد برای جلوگیری از مسدود شدن راه هوایی نیاز به جراحی داشته باشد. احتمال انتقال زگیل از مادر به نوزاد نیز از دیگر عوارض زگیل تناسلی می باشد.

درمان زگیل تناسلی به روش لیزر

لیزر به عنوان یکی از بهترین و موثر ترین روش های درمان زگیل تناسلی شناخته شده است.

این روش نسبت به سایر روش ها بازدهی بیشتری دارد و بدون عوارض است.

بهتر است هر چه زودتر در جهت درمان زگیل تناسلی اقدام نمایید تا از عوارض احتمالی آن در امان باشید.

در روش لیز پرتو اشعه ی لیزر به زگیل ها برخورد می کند و آنها را خشک کرده و از بین می برد.

با استفاده از بی حسی انجام می‌شود و بیمار سوزش کمی را احساس میکند درمان در این روش قطعی است و امکان عود و یا بازگشت بیماری وجود ندارد مانند عمل های جراحی ظاهری زشت ایجاد نخواهد کرد و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد و بیمار میتواند در سریع ترین زمان به فعالیت های روزانه خود برسد.

قطعا از بهترین روش های درمان زگیل تناسلی لیزر است.

مرکز تخصصی لیزر بیماری های نشیمنگاهی

کلینیک تخصصی پیکاطب مجهزترین مرکز درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر می باشد.

کارشناسان و مشاورین ما بصورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

شما کاربران گرامی می توانید از طریق شماره های داخل سایت یا از صفحه تماس با ما به صورت 24 ساعته و کاملا رایگان با این مرکز در ارتباط باشید.

در این مقاله سعی ما بر این بود که شما را با عوارض زگیل تناسلی آشنا کنیم, تا شاید کمکی در جهت درمان کامل و سریعتر بیماری شما کرده باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.