درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

مشاوره رایگان لیزر درمانی

درمان آبسه مقعدی و معرفی کامل انواع روش های درمان

خانم دکتر عاطفه دهقانی

متخصص جراح عمومی

دارای بورد تخصص جراحی با سابقه 10 ساله
متخصص درمان بیماری های کلورکتال و آنورکتال می باشد.

خانم دکتر عاطفه دهقانی با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.
مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 10 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

این مرکز با بهره گیری از جدیدترین متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان گرامی بدهد.

کلینیک پیکاطب با 15 سال سابقه در درمان بیماری های نشیمنگاه آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان محترم می باشد.

پشتوانه ما هزاران عمل موفقی است که در 15 سال فعالیت مرکز انجام داده ایم.

جراحی با لیزر یکی از جدیدترین متدها برای درمان آبسه مقعدی بشمار می‌آید. در جراحی با لیزر بدلیل برش جزئی و انعقاد خون بعد از برش محل, جراحی کاملا برای دید و مانور جراح بسیار باز و شفاف می‌شود و کاملا gdcv ریشه ها و شاخه های جانبی قابل رویت خواهند بود. در لیزر امکان این که ریشه ها ناقص سوزانده شوند بسیار پایین است, به همین دلیل امکان برگشت بیماری بسیار کم و در حد صفر می باشد.

با استفاده از لیزر در جراحی آبسه مقعدی دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری آبسه مقعدی در همان جلسه اول با لیزر درمان صورت گیرد.

در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی هیچ گونه دردی را احساس نمی کند و متخصص جراح با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی چرک ها و عفونت ها را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم در مدت 20 دقیقه کار درمان را انجام دهد.

ما تا بهبودی کامل کنار شما هستیم پشتیبانی رایگان قبل و بعد از درمان تا بهبودی کامل

درمان آبسه مقعدی

آبسه مقعدی حتما باید درمان شود و همانطور که گفته شد در صورت درمان نشدن و از بین نرفتن به موقع آبسه بیماران شاهد عوارض زیادی خواهند بود.

درمان شامل باز کردن و تخلیه چرک و عفونت از آبسه توسط پزشک است سعی نکنید آبسه مقعدی را به تنهایی تخلیه کنید ، اکثر مردم پس از تخلیه آبسه، تسکین درد شدیدی را احساس می کنند.

انواع روش های درمان آبسه مقعدی در خانه

راه کار های درمان خانگی عارضه های نشیمنگاهی از جمله آبسه مقعدی می‌تواند به شما در کاهش درد کمک کند و تسکین درد را برای مدتی احساس بکنید ولی نمی‌تواند به تخلیه عفونت از آبسه کمکی کند.

کمپرس آب گرم

با قرار دادن کمپرس آب گرم در ناحیه مقعد گردش خون افزایش می‌یابد و باعث رقیق شدن عفونت می‌شود که این کار به کاهش درد کمک بسیاری خواهد کرد.

مصرف فیبر

فیبر و سبزیجات تنظیمات دستگاه گوارش را تنظیم می‌کند و به باعث نرمی مدفوع می‌شود و دفع راحت تر باعث کاهش درد آبسه های مقعدی می‌شود.

دمنوش پونه کوهی

پونه کوهی خاصیت آنتی باکتریال دارد و مصرف روزانه این دمنوش میتواند باعث کاهش درد و عفونت آبسه شود و همینطور باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن می‌شود.

مصرف سیر

سیر به دلیل عفونت و سم زدایی برای کاهش درد ناشی از آبسه مقعدی پیشنهاد می‌شود میتوانید از آن در وعده های غذاییتان استفاده کنید.

شست و شوی ناحیه با صابون

آن ناحیه مقعد را تمیز نگه دارید و با صابون آنتی باکتریال مخصوص مداوای بیماران نشیمنگاهی مانند صابون صاپرینا یا صابون های غیر قلیایی و ضد باکتری یا ضد قارچ شست و شو دهید.

درمان آبسه مقعدی با دارو

داروی مشخص و خاصی برای درمان آبسه مقعدی وجود ندارد, فقط می توانید از مسکن ها و آنتی بیوتیک ها برای کاهش درد کمک بگیرید.

پماد تتراسایکلین با تجویز پزشک معالج برای درمان و پیشگیری از عفونت زخم مقعد بعد از عمل جراحی آبسه مقعدی تجویز می شود.

اگر شما مبتلا به عفونت مقعدی هستید استفاده از این پماد به تنهایی کمک چندانی به درمان شما نخواهد کرد.

درمان آبسه مقعدی به روش جراحی

روش های مختلفی برای جراحی آبسه مقعدی و درمان آن وجود دارد ، که بسته به نوع و شدت آبسه ممکن است متفاوت باشد.

انواع روش های جراحی آبسه مقعدی

برش و درناژ

جراحی برش و درناژ یک روش کم تهاجمی و برای آبسه های سطحی استفاده می‌شود ، در این روش جراح یک برش کوچک در سطح آبسه ایجاد کرده و اقدام به تخلیه و خشک کردن عفونت می کند.

فیستولوتومی

در این روش یک برش بزرگتر برای تخلیه آبسه و برداشتن فیستول ها ایجاد می‌شود این روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و یک روش تهاجمی است.

قرار دادن ستون

در این روش پزشک یک قطعه کوچک مثل یک کش لاستیکی یا بخیه از طریق آبسه و فیستول است قرار می‌دهد تا آن ها را باز نگه دارد و اجازه تخلیه چرک و عفونت را بدهد.

لیزر آبسه مقعدی

لیزر آبسه مقعدی به عنوان بی خطر ترین روش و یکی از بهترین روش های درمان آبسه مقعدی شناخته شده است.

در این روش یک لیزر نوری قدرتمند برای برش و تصحیح آبسه مقعد استفاده می شود.

پزشک با استفاده از یک لیزر کوچک، برش هایی را در ناحیه آبسه مقعدی ایجاد می‌کند, این برش ها باعث جدا شدن بافت های آسیب دیده و برداشتن آنها می‌شود و اجازه تخلیه عفونت را از آبسه می‌دهد.

لیزر آبسه مقعدی عوارض جراحی های سخت از قبیل عود و بروز مجدد آبسه ، تنگی یا بی اختیاری مقعد ، احساس در و سوزش و یا ترشحاتی که ممکن است بعد از جراحی دیده شود را ندارد.

در این روش در ۲۰ دقیقه مشکل بیمار حل خواهد شد و بیمار بدون گذراندن دوران استراحت یا نقاهت به فعالیت روزانه خود باز خواهد گشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. مرجان می گوید

  وقت بخیر ..من ۱۵ روز هست که عمل آبسه مقعد انجام دادم با بیهوشی
  به من گفتن که تو لگن آب و بتادین بشینم تا عفونت ها خارج بشه
  بنده انجام دادم به مدت ده روز مرتب
  ولی خب هنوز عفونت هایی به رنگ سفید مایل به زرد دارم که خارج میشه
  سوالم این هست که تا کی باید از بتادین یا اب و بتادین برای تخلیه عفونت استفاده کرد ؟ آیا این آب باعث نمیشه زخم و خراش دیر بهبود پیدا کنه و بسته بشه ؟ ممنون

 2. حسن می گوید

  با سلام…من سال ۹۶ عمل فیستول مقعدی رو انجام دادم ولی متاسفانه یک ماهه دوباره از جای قبل چرک میاد
  میخواستم راهنماییم کنید با عمل لیزر مشکل من برطرف میشه ؟
  دیگه خسته شدم دستتان درد نکنه

  1. پیکاطب می گوید

   سلام
   به طور کلی بیماری های : هموروئید ، شقاق ، کیست مویی ، فیستول مقعدی ، آبسه مقعدی و سایر بیماری های آنورکتال، در این مرکز تخصصی لیزر قابل درمان است.
   لیزر درمانی در کمتر از 30 دقیقه انجام می شود و دوران نقاهت ، درد و خونریزی نزدیک به صفر است.
   ما در پیکاطب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.